Ranní čchi kung – Omlazovací cvičení čínských císařů od 9.9.2022

Čchi kung je součástí tradiční čínské medicíny staré více jak 6 000 let. Podobně jako jóga má schopnost rozvíjet sílu, pružnost a vytrvalost těla i dechu a zklidňovat mysl. Konkrétně sestava Chuej-čchun-kung (neboli Návrat k jaru či Omlazovací cvičení čínských císařů) vám pomůže načerpat energii do celého dne.

Co je sestava Chuej-čchun-kung?

Sestava cviků Chuej-čchun-kung pochází od taoistických mnichů, kteří si díky ní udržovali fyzickou, psychickou i duchovní svěžest až do vysokého věku. Podle legendy císař nařídil, aby ho naučili tyto cviky a zároveň zakázal, aby je mniši šířili dál. Jedině císař sám je směl cvičit. Tak vznikl název této sestavy – Chuej-čchun-kung neboli Návrat k jaru nebo také název Omlazovací cvičení čínských císařů.

Jak probíhají lekce? 

Celé cvičení probíhá vestoje a může se praktikovat v kteroukoliv denní dobu, ačkoliv nejvhodnější je zařadit cviky hned po probuzení.

Před vlastním cvičením navozujeme představu svého mládí a krásy, spojenou s úsměvem na rtech. To způsobí, že se člověk uvolní, srovná se dech a tak je úspěšně stimulována centrální nervová soustava.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Účinky na sobě pozná každý velmi brzy, pokud ne okamžitě.

čchi kung pro začátečníky

S čím konkrétně vám Čchi kung pomůže?

Slovem Čchi se označuje životní síla a vitální energie, která proudí naším tělem a zajišťuje komunikaci mezi orgány. Jakmile Čchi proudí příliš rychle nebo pomalu, vzniká nemoc.

Pravidelné cvičení Čchi kung dokáže proudění životní energie harmonizovat a přispět tak k celkovému fyzickému i duševnímu zdraví.

  • Uvolňuje a protahuje páteř
  • Zbavuje stresu a napětí ve svalech
  • Nastartuje metabolismus
  • Navodí klidný a hluboký spánek
  • Pomůže dosáhnout duševní i tělesné rovnováhy
  • Zlepší koncentraci a paměť
  • Zpomalí proces stárnutí
  • Rozvine vaši intuici
čchi kung pro začátečníky

Bližší info o lekcích

Kde: ve studiu Sarah (Komenského 630/31, Jablonec n/N)

Kdy: od 9.9.2022 každý pátek od 9:00

Cena: 120 Kč/1 lekce

Zvýhodněná cena do 31. 7. 2022: 1 200 Kč