Jak odblokovat srdeční čakru a pozvat si do života lásku?

Máte trable v lásce? Nedaří se vám najít partnera nebo si ho udržet? Možná máte zablokovanou srdeční čakru. Jak ji odblokovat a pozvat tak lásku opět do svého života?

srdeční čakra

Co je srdeční čakra?

Srdeční čakra je v pořadí čtvrtá čakra, která se nachází ve výši srdce uprostřed hrudníku. Toto energetické centrum spojuje tři spodní a tři horní čakry a pomyslně tak propojuje fyzické a duchovní aspekty našeho bytí. Jak její název napovídá, srdeční čakra nám umožňuje dávat a přijímat lásku, a to jak od ostatních lidí, tak i od nás samých. Rozsah a záře energie této čakry přímo určuje hloubku našich vztahů. 

Srdeční čakra je spojena nejen se srdcem, ale také s hrudníkem a spodní částí plic, ovlivňuje krevní oběh, kůži a ruce.

Jak se projevuje zablokovaná srdeční čakra?

Jestliže je srdeční čakra otevřená, jste srdeční, citliví a láskyplní. Dokážete odpouštět a opravdu hluboce a bezpodmínečně milovat. Nečiní vám problémy budovat láskyplné vztahy plné důvěry a přijímat sami sebe takoví, jací jste.  

Zablokovaná srdeční čakra vám neumožňuje navazovat vztahy založené na lásce a důvěře. Nedokážete se sblížit s druhými lidmi a vaše vztahy ničí žárlivost, závist, nedůvěry nebo strach ze zrady. Na fyzické úrovni může být blokace čtvrté čakry příčinou dýchacích potíží (astma, pneumonie), problémů s prsy a bolesti v oblasti hrudníku nebo ramen.

Jak odblokovat srdeční čakru?

Než budete moci lásku přijímat, musíte se ji nejprve naučit dávat, a to sami sobě. Sebeláska je základním aspektem, který vám umožní vyléčit svou srdeční čakru. S tím se pojí také umění odpouštět – sobě i ostatním lidem. Dalším krokem na cestě k otevření srdeční čakry je láskyplný fyzický kontakt – úsměv, objetí, polibek. 

S harmonizací srdeční čakry vám pomohou také kameny, aromaterapie, opakování mantry YAM a zelená barva (dokonce i pohled na zelenou louku udělá své).

jak odblokovat srdeční čakru

Otevření srdeční čakry pomocí masáže zvukem tibetské mísy

Masáž zvukem tibetské zpívající mísy harmonizuje všech sedm čaker včetně té srdeční. Terapeut mísu rozeznívá přímo na vašem těle a vy tak cítíte, jak jemné tóny a vibrace pronikají až k samotným buňkám a rozpouští energetické bloky, aby mohla energie opět volně proudit.

Čištění srdeční čakry pomocí drahých kamenů

Přiložte si na srdeční čakru krystal ametystu, křišťálu, růženínu nebo sugilitu a vnímejte, jak jemné vibrace pronikají až k vašemu srdci a přitom uvolňují všechny bloky. Dýchejte zhluboka a plně se soustřeďte na svoje nitro. Kameny si můžete dát taky pod polštář a harmonizovat srdeční čakru během spánku.

jak odblokovat srdeční čakru

Aktivace srdeční čakry pomocí aromaterapie

K odblokování srdeční čakry lze použít také aromaterapii – metodu, která využívá vůně ke zlepšení tělesného i duševního zdraví. Otevírání srdeční čakry podporuje zejména opojná vůně růží. Můžete si tyto květiny sami vypěstovat nebo je pravidelně aranžovat do vázy. Stejně tak můžete sáhnout po éterickém oleji z růže a nakapat ho do aromalampy, do koupele nebo na polštář. 

Harmonizace srdeční čakry pomocí jógy

Jóga spojuje naše tělo a duši, prohlubuje dech a navozuje meditativní stav mysli. Navíc dokáže harmonizovat čakry. Konkrétně srdeční čakru aktivují jógové ásany, při kterých doširoka rozevřete hrudník. Pomůže, pokud si přitom budete představovat, jak se vaše srdeční čakra otevírá.

  • Gomukhásana (pozice krávy) – Sedněte si na zem. Překřižte jednu nohu přes sebe tak, aby byla kolena nad sebou, přičemž chodidla nechte vedle hýždí, nesedejte si na ně. Záda se snažte udržet rovná. Pokud je pravé koleno přes levé, tak vzpažte levou paži, ohněte ji v lokti a směřujte za záda. Ze spodu ji chyťte pravou rukou a dívejte se vpřed. Pokud ruce za zády nespojíte, pomozte si popruhem, páskem nebo ručníkem.
  • Ustrasana (pozice velblouda) – Posaďte se na paty a následně do vysokého kleku. Zakloňte se do záklonu a oběma rukama chytněte obě paty najednou. Zrak směřujte vzhůru a zhluboka dýchejte.

Odblokování srdeční čakry pomocí meditace

Vizualizace a meditace představují mocný nástroj, jak v životě dosáhnout svých snů. Pravidelně si proto vyhraďte čas sami na sebe, najděte si klidné a tiché místo a ponořte se do svého nitra. Vyzkoušet můžete meditaci určenou přímo k harmonizaci a otevření srdeční čakry:

Posaďte se do pohodlného křesla, zavřete oči a uvolněte se. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Uvědomte  si svou existenci a začněte se vědomě připojovat k energii srdeční čakry. Představte si jemnou záři, která vychází z vašeho hrudníku. Vnímejte její jas a teplo, které se rozlévá do vašeho srdce. Uvědomte si, že vaše srdce je otevřená brána pro lásku, štěstí a radost, a nechte ji volně proudit až do svého nitra. Dovolte si, aby váš život byl obohacen tímto přílivem lásky. Až meditaci dokončíte, pomalu se vraťte zpět do svého těla a otevřete oči.