Jak si zařídit byt podle Feng šuej? | Základní principy

Chcete ze svého domova vytvořit šťastnější, zdravější a příjemnější místo k životu? Zkuste se při jeho zařizování inspirovat principy starověké čínské metody feng šuej. I malé změny mohou mít velký vliv na to, jak se cítíte a jak úspěšní jste ve svém osobním i profesním životě. Jaké jsou základní principy, když si chcete svůj byt zařídit podle Feng šuej?

vchodové dveře podle feng šuej

Energie vstupuje do domu vchodovými dveřmi

Energie do vašeho bytu vstupuje vchodovými dveřmi, stejně jako vy. Proto se nejprve zaměřte na ně a jejich okolí. Jako symbol ochrany postavte po obou stranách dveří květináče s rostlinami, dveře příjemně osvětlete a nezapomeňte na čistou rohožku. Při každém příchodu domů na ni pomyslně zanecháváte veškeré starosti, které doma nechcete řešit. 

Udělejte si čas na pravidelný úklid

Uklízíte jednou za měsíc, když vám rodina pohrozí návštěvou? Možná je na čase váš postoj přehodnotit. Vrstvy prachu, oblečení pohozené na židli, hory papírů na stole a neumyté nádobí – to vše podle feng šuej blokuje tok energie. Udržujte svůj životní prostor v čistotě, dejte každé věci své místo a užívejte si, jak energie volně proudí a váš byt dýchá životem.

Tip: Osvojte si vědomý úklid podle feng šuej.

úklid podle feng šuej
úklid podle feng šuej

Nenechte minulost, aby ovlivňovala vaši budoucnost

S pořádkem v domácnosti souvisí i úklid ve vašich vzpomínkách. Schováváte si upomínkové předměty pod postelí nebo ve skříni? Staré vzpomínky vás mohou ovlivňovat, aniž byste si toho byli vědomi a mohou vám bránit v dalším posunu ve vašem životě. Zbavte se staré, nepotřebné energie a udělejte tak prostor pro novou svěží energii.

Oživte svůj byt

A to doslova. Na pomoc si vezměte živé květiny a starejte se o ně. Naopak se zbavte uschlý květin, dekorací ze sušených květů nebo například loveckých trofejí. Vše, co je ve feng šuej považována za “mrtvé” zpomaluje tok energie v místnosti. 

Podobně se lze dívat i na starožitné předměty. Nejen že připomínají staré, zašlé časy, ale mnohdy je dědíme v rodině nebo si je přinášíme ze starožitnictví. Takové předměty mohou být zatížené negativní energií původních majitelů.

květiny podle feng šuej
zrcadla ve feng šuej

Pozor na zrcadla

Bez zrcadel si život nedokážeme představit. Na některých místech ale nepřináší žádný užitek, spíše naopak. Neumisťujte zrcadlo přímo naproti vchodu, jelikož vstupující energie by se ihned odrazila zpět. V ložnici se zrcadlu taktéž vyvarujte. Pokud to není nutné, neumísťujte ho zde vůbec, nebo se alespoň vyvarujte jeho pověšení přímo naproti spící osobě. 

Nenechte si utéct bohatství

Dveře do koupelny a na toaletu vždy zavírejte a snažte se tyto místnosti udržovat opravdu čisté. Nezapomínejte vždy přiklopit prkénko toalety, zabráníte tak unikání bohatství z vašeho domu. Zpomalit tok hojnosti proudící pryč dokáží také rostliny, a to nejlépe vodní. 

koupelna podle feng šuej

Co je feng šuej?

Principy feng šuej vyplývají z čínského taoismu a učí nás, jak žít v souladu s naším prostředím a čerpat z něj životní energii. Hlavní snahou feng šuej je vytvořit prostor, kterým bude nerušeně proudit energie čchi. My se těmito pravidly můžeme řídit při stavbě domu nebo až při samotném zařizování místností. 

Zařiďte si celý byt nebo dům podle feng šuej

Zásady, které jsme v článku zmínili, patří k základním principům feng šuej. Svůj byt nebo dům si podle nich dokážete jednoduše přizpůsobit sami a i takovéto menší změny se časem ve vašem životě projeví.

Pokud se ale chystáte stavět dům svých snů, stěhujete se do nového bytu nebo máte v plánu celkovou rekonstrukci, nechte si vytvořit detailní rozbor svého životního prostředí metodou Feng šuejDíky rozboru zjistíte, jak zařídit jednotlivé místnosti, jaké barvy, materiály a dekorace použít a jak vyřešit konkrétní problémy, které vás dlouhodobě trápí.

Rozbor bytu nebo domu metodou feng šuej

Co získáte, pokud si necháte udělat rozbor vašeho životního prostoru pomocí feng šuej?

 

  • Kompletní návrh prostoru zpracovaný podle Školy formy a Školy kompasu.
  • Návrh jednotlivých místností – typ a umístění nábytku, dekorací a rostlin, typ osvětlení a podlahových krytin, odstíny maleb atd.
  • Doporučené barvy, tvary, materiály, doplňky a dekorace – z pohledu metoda Pa-kua, Pa-čaj a Letící hvězdy.
  • Popis šťastných směrů pro každého člena domácnosti.
  • Návrh nápravných opatření, která odruší působení negativní energie. A to i tam, kde není technicky možné změnit rozmístění nábytku.

Představte si, jak by váš život vypadal, kdybyste do něj vnesli svěží energii a harmonii.